Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

farkasone 


Oblíbená alba

Alba, která má farkasone v oblíbených

reklama

63 fotek, minulý týden, 25 zobrazení, přidat komentář
77 fotek, 7.10.2017, 76 zobrazení, přidat komentář | koníčky, lidé, oslavy, zábava
Josefínské slavnosti 2017 - Lidé....
22 fotek, minulou sobotu, 21 zobrazení, 12 komentářů
Trochu už vánoční tématika v tom krásném letošním podzimu :-)

Třebechovické muzeum betlémů je odborným pracovištěm specializujícím se na dokumentaci statických a mechanických betlémů. Nabízí muzeím a soukromým sběratelům odborné poradenství při restaurování mechanických betlémů.
Muzeum v Třebechovicích existuje již od roku 1925 díky nadšení a píli třebechovického rodáka Viléma Koleše (1869–1944), který pro muzeum získával sbírkové předměty darem od spoluobčanů. O sbírkách a historii města pravidelně informoval ve vlastivědném sborníku Staré Třebechovice.
Muzeum se postupem času vyprofilovalo jako specializované muzeum betlémů, a to především zásluhou manželů Vaclíkových. TMB je jediným zařízením svého druhu v České republice a také v Evropě.
V současné době spravuje muzeum městské sbírky a sbírkový fond betlémů. Nejvzácnějším předmětem městských sbírek je ručně psaný iluminovaný Literátský graduál z roku 1559. Sbírkový fond betlémů tvoří více než 400 betlémů zhotovených z nejrůznějších materiálů, pocházejících z tradičních i netradičních betlémářských oblastí. Nejcennějším betlémem je Proboštův mechanický betlém.
126 fotek, minulou sobotu, 30 zobrazení, 1 komentář
59 fotek, minulou neděli, 45 zobrazení, 5 komentářů | architektura, cestování, koníčky, rodina-přátelé
Straší,že je to poslední slunečný víkend,tak jsme vyrazili kousek dál,jen prohlídku zámku musíme z časových důvodů nechat na příští rok :-)
www.zamekcechy.cz 49.5496156N, 17.0370803E
48 fotek, minulou sobotu, 589 zobrazení, 3 komentáře | architektura, cestování, dokumenty, kultura, práce
Část největšího a nejnesmyslnějšího soukromého bunkru v republice je již zbourána a pokračuje se v přestavbě na Park Berne. Podle mluvčího společnosti Double Square Group, investora Parku Berne, má domácím i zahraničním milionářům začít sloužit ve druhé polovině roku 2017. Mělo zde stát 32 luxusních vil a noví majitelé se sem měli koncem roku stěhovat ale jak vidíme nestojí tu zatím ani jedna vila a pochybuji že se sem někdo koncem roku nastěhuje. To by se na tom muselo dělat jiným tempem a 24 hodin denně. Jak ale vidíme, tak se tu dnes nepracuje.
http://coloraaa.rajce.idnes.cz/Ptyc
http://coloraaa.rajce.idnes.cz/Ptyc_2
http://coloraaa.rajce.idnes.cz/Ptyc_2016
http://coloraaa.rajce.idnes.cz/Ptyc_se_boura
http://coloraaa.rajce.idnes.cz/Ptyc_se_prestavuje
Počasí: +21°C, Slunečno, mírný větřík.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
https://www.facebook.com/groups/bunkry.v.cr/
24 fotek, 7.10.2017, 104 zobrazení, 147 komentářů
První písemná zmínka pochází z roku 1465. Gotická tvrz zde v údolí Dírenského potoka na žulovém skalním útesu vznikla již ve 14. století. Přehrazením potoka hrází a odtěžením skalní šíje se skála změnila v ostrov. V roce 1530 se majiteli tvrze stali rytíři Kábové z Rybňan. Jan Kába z Rybňan nechal starou gotickou tvrz přestavět na pohodlnější renesanční zámeček, zvaný od té doby Nová Lhota.

Pojmenování Červená Lhota se objevuje až od počátku 17. století, podle barvy zámku (vyšlo z pověsti).

Růtové z Dírné zámek získali na konci 16. století. Jako utrakvistům jim ovšem byl majetek po bitvě na Bílé hoře roku 1620 konfiskován, i když se českého stavovského povstání nezúčastnili. V dobách třicetileté války vlastnil místní panství italský rytmistr Antonio Bruccio. Po jeho smrti koupil zámek v roce 1641 Vilém Slavata z Chlumu a Košumberka. Po roce 1641 a v letech 1658–1678 probíhaly na zámku barokní přestavby, které proměnily šlechtické sídlo na letohrádek, kam Slavatové dojížděli z nedalekého Jindřichova Hradce.

Po vymření rodu Slavatů po meči v roce 1693 zdědila Červenou Lhotu po roce neteř posledního Slavaty Marie Terezie, provdaná do rodiny Windischgrätzů. Od poloviny 18. století se majitelé opět několikrát změnili. Za Ignáce Stillfrieda pobýval v letech 1796–1799 na zámku skladatel a spoluzakladatel německé opery Karl Ditters von Dittersdorf. Od roku 1835 vlastnili zámek postupně členové čtyř generací knížecí rodiny Schönburg-Hartenstein – německých říšských knížat. Tento rod zámek obýval až do roku 1945, kdy jim jako německým občanům byl zámek zkonfiskován. Poslední majitelé dali v polovině 19. století zámeckou věž a štíty upravit novogoticky. Mezi lety 1903–1913 byly za prince Johanna Schönburg-Hartenstein tyto úpravy odstraněny a nahrazeny památkově poučenou neorenesanční přestavbou podle projektu architekta Humberta Walchera z Moltheimu, která dala zámku jeho dnešní podobu.
77 fotek, minulou sobotu, 39 zobrazení, 11 komentářů | koníčky, kultura, události
Po "Rekordu" nám vyhládlo,tak první zastávka po cestě do Třebíče byl Motorest na Vyhlídce,potom návštěva Legiovlaku a tečkou dnešního dne byla káva ve Vinohrádku nad Babou...
http://motorestnavyhlidce.cz/ 49.2157142N, 16.0912817E
http://www.csol.cz/domains/csol.cz/index.php/legiovlak
https://www.vinohradekbaba.cz/ 49°13`11.672"N, 15°53`0.672"E
48 fotek, minulý pátek, 29 zobrazení, 66 komentářů
Budova byla zkolaudována v letech 1927-1931 a přes 60 let skoužila k dispozici Brněnské tiskařské společnosti. Od roku 1993 slouží jako obchodní centrum, které se skládá z bytové části, kancelářské části a samotné obchodní pasáže.Přilehlý park slouží jako relaxační plocha s dostatkem zeleně a vodními prvky. Kromě kvalitních kancelářských prostor zde naleznete dvě restaurace, trafiku, hodinářství, sázkovou kancelář, obchody s módnímí doplňky nebo diskotéku.
78 fotek, minulý týden, 24 zobrazení, 41 komentářů
Hrnčířská ulice
Kabátníkova ulice
Moderní pasáž procházející moderním bytovým a nákupním komplexem s kruhovým půdorysem.
23 fotek, minulý týden, 11 zobrazení, 12 komentářů
Za pasáž se v architektuře považuje průchod budovou nebo spojenými budovami, který umožňuje lidem přecházet z jedné ulice do druhé.
Zdroj: https://brno.idnes.cz/pasaze-v-brne-0cu-/brno-zpravy.aspx?c=A130402_1911763_brno-zpravy_bor
35 fotek, květen až říjen, 16 zobrazení, 26 komentářů
V pasáži se nachází prodejny ovoce, zeleniny, potravinářského zboží, cukrárna s dětským koutkem a letní zahrádkou, kadeřnický salon , Bodyactives Fitness a různé jiné firmy. Nachází se v Brně - Králově Poli, Palackého 45
39 fotek, léto, 37 zobrazení, přidat komentář | cestování, děti, koníčky, zábava
Škodovácká legenda, trolejbus Tr 9 v rámci retro jízd jezdil spolu s historickou tramvají a dalšími muzeálními trolejbusy, čili "trajfly" přes léto v Brně. Kdysi jsem jí jezdil z čundrů domů, padaly často "faje" a toho prostoru pro kočárky či cestující s většími zavazadly na zadní plošině...paráda ! O charakteristickém zvuku silného motoru a drncání, které v moderních trolejbusech nezažiješ nemluvě...
96 fotek, červenec až říjen 2018, 11 zobrazení, 4 komentáře | cestování, koníčky, města, události
Retro je in a T 2, čili Sputnik jedéé. V rámci reko - nstrukcí v Brně. A to chceš :) Sezóna 2017 s T 2 je za námi a byla super :). A pár fotek dokládajících dobové reálie...sorela na Vídeňce a ve "Fučíkově" čtvrti, komíny od spalovny a ZKL, tramvajové tratě linek číslo 5 a 10. T 2 žije, v Brně :)
63 fotek, 4.10.2017, 23 zobrazení, 40 komentářů
Hotel Continental byl postaven v letech 1961–1964 podle projektu arch. Zdeňka Řiháka, Aloise Semely a Vladimíra Kovaříka.
Jeho původním posláním bylo zajistit toliko určitou lůžkovou kapacitu s nezbytným sociálním zařízením, ale bez dalších hotelových funkcí. Nesl proto zpočátku název Hotel Sport.
Pod vlivem rozrůstající se potřeby zajištění hotelových služeb pro návštěvníky Brněnských veletrhů došlo však v projektové i realizační fázi ke změnám a jejich výsledkem se stal moderní komfortní hotel důmyslné konstrukce a zajímavé podoby na půdorysu Y s vůbec první u nás užitou lomenicí.
Hotel je vysoký 54 metrů, má na střeše plochu pro přistávání vrtulníků, ve 13 patrech je kromě 108 jednolůžkových a 120 dvoulůžkových pokojů veškeré potřebné hotelové zařízení a vybavení. Byl slavnostně otevřen 3. května 1964 za přítomnosti delegace členů tehdejší vlády.
30 fotek, duben až říjen, 13 zobrazení, 20 komentářů
1. PASÁŽ JALTA - Brno, Dominikánské nám. 2.
57 fotek, minulý týden, 20 zobrazení, 19 komentářů
Pro příznivce brněnských pasáží pokračuji v " seriálu " . Těch pasáží je víc, než jsem si původně myslela. Ještěže mám internet a tak se i já dovím spoustu nového o mém rodišti a bydlišti.
Palác Alfa je funkcionalistická budova s pasáží s ochozovou galerií, která spojuje brněnské ulice Jánskou a Poštovskou s náměstím Svobody. Je chráněn jako kulturní památka České republiky.
183 fotek, letos v září, 186 zobrazení, 8 komentářů | auta, koníčky, lidé, práce
Projekt je zcela apolitický, cílem je připomenout technické úspěchy a dovednosti nejen českých a československých firem, produktů. Připomenout tradice a připravenost našich bezpečnostních složek v kontrastu přítomnosti a časů minulých. Zavzpomínat s přáteli a třeba se i pousmát nad věcmi, které nás provázely od dětství a strávit společně příjemný čas plný zábavy. Aktivní mezinárodní programoví účastníci: ČR, PLR, SK, GER…
64 fotek, 7.10.2017, 22 zobrazení, 14 komentářů
sobota 7. října 2017